Güncel Blog Yazıları

Güncel Blog Yazıları

Alarm Sistemi

Tek başınıza yaşıyor olabilirsiniz ama sakın unutmayın siz evinizden çıktıktan sonra aslında yalnız kalan evinizdir. Evde değilken evinize sahip çıkan akıllı otomasyon sistemlerine alarm sistemi diyoruz. Alarm sistemleri siz işe gittiğinizde evinizin her noktasını özel algılayıcılar ile devamlı kontrol altında tutar. Hırsızların en çok korktuğu alarm sistemleridir, Bunun nedeni anında polis tarafından deşifre olmaları ve kısa süre içinde elde edilen görüntüler ile yakayı ele vermeleridir.

Devamı

Alarm Sistemlerinde Kullanılan Dedektör Çeşitleri

Alarm sisteminin beyni ana merkezdeki elektronik devre olsa da bu beyne bağlı ve b beynin yani alarm sisteminin gözü kulağı olan dedektörler vardır. Şimdi bu dedektörleri sizler için maddeler halinde listeleyeğiz ve sırası ile hangi dedektör ne işe yarar üzerinden geçeceğiz.

Devamı

Güvenlik Sistemi ve Kamera Sistemleri

Malesefki günümüzde hırsızlıkların olmadığı bir gün bile geçmiyor. Şimdiye kadar başınıza gelmediyse siz de o çok şanslı insanlardansınız demektir ama bu demek değil ki bir gün de sıra size gelmeyecek. Sıra size gelmeden önce önleminizi alırsanız ve bulunduğunuz ortama en uygun güvenlik sistemi kurulunu yaparsanız sıra size geldiğinde pas geçebilirsiniz.

Devamı

Yangın Alarm Sistemleri

Daha önceki makalelerimizde bu konuya değinmiştik ama şimdi daha derinlemesine konuyu ele alma istiyoruz ve yangın alarm sistemleri hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek istiyoruz. Güvenlik sistemleri konusuna girdiğimiz zaman yangın dedektörleri karşımıza çıkar ve tabii ki yangın dedektörleri ile tanışırız yani aslında yangın alarm sistemi demek güvenlik sistemi demektir.

Devamı

Güvenlik Sistemlerini Tanıyalım

Güvenlik sistemleri konusuna girdiğimizde ilk başlangıç noktamız kameralar ve kayıt cihazlarıdır. Günümüzde kullanım alanı ve kullanımı her geçen gün artan bu sistemler hayatımızı kolaylaştırdığı kadar güvenliğimizi de sağlıyorlar.

Devamı

 

Whatsapp Destek